Metallityöväen Liitto

Teollisuusliiton hallitus  2017

Metallityöväen liiton ylimääräisessä liittokokouksessa 18.5.2017 valittu Teollisuusliiton hallitus.

Hallituksen varsinaiset ja varajäsenet PDF

Hallitus 2017

Riku Aalto
Ammatti: puheenjohtaja
Työpaikka: Teollisuusliitto
Puhelin: 020 77 41000, 0400 711 072
Sähköposti: riku.aalto@metalliliitto.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Eero Kelppe, Antti Laitinen, Teemu Mäki
 

Turja Lehtonen
Ammatti: 1. varapuheenjohtaja 
Työpaikka: Teollisuusliitto
Puhelin: 020 77 41092, 0400 535 616
Sähköposti: turja.lehtonen@metalliliitto.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet: 
Toni Keränen, Ensio Moisanen, Ville Korpinen

 

Satu Heijari
Ammattiosasto: Uudenkaupungin Auto- ja Metallityöväen ao. 268
Ammatti: pintakäsittelijä
Työpaikka: Valmet Automotive Oy
Työpaikkakunta: Uusikaupunki
Puhelin: 050 337 9789
Sähköposti: satu.heijari@lailanet.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Harri Seesranta, Sauli Holappa, Esa Sainio

Hannu Koistinen
Ammattiosasto: Joensuun Metallityöväen ao. 59
Ammatti:  koneasentaja
Työpaikka: John Deere Forestry Oy
Työpaikkakunta: Joensuu
Puhelin: 040 547 3124
Sähköposti: koistinenhp@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Eero Holsti, Juha Pakarinen, Voitto Mansikkamäki

Heidi Koivisto
Ammattiosasto: Ikaalisten Metallityöväen ao. 340
Ammatti:  elektroniikkatyöntekijä
Työpaikka: Kyrel Oy
Työpaikkakunta: Kyröskoski
Puhelin: 044 020 7423
Sähköposti: koivisto.h@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jari Roslöf, Petri Kallio, Pirjo Pesonen

Tapio Kuhmonen
Ammattiosasto: Helsingin Hissityöntekijät ao. 128
Ammatti:  pääluottamusmies
Työpaikka: Kone Hissit Oy
Työpaikkakunta: Helsinki
Puhelin: 040 502 4323
Sähköposti: tapio.kuhmonen@kone.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Paavo Niskanen, Erkki Sinisalo, Sari Kinisjärvi

Arto Liikanen
Ammattiosasto: Muuramen Metallityöväen ao. 344
Ammatti: metallimies
Työpaikka: Harvia Oy
Työpaikkakunta: Muurame
Puhelin: 020 7464 073
Sähköposti:  arto.liikanen@hotmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Ville Kivimäki, Tuomo Liukkunen, Aimo Äikäs

Mika Lindblad
Ammattiosasto: Helsingin Autokorjaajat ao. 337
Ammatti:  autosähköasentaja
Työpaikka: VV-Autotalot Oy
Työpaikkakunta: Helsinki
Puhelin: 040 592 9009
Sähköposti: mika.lindblad@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Anu Luhtanen, Pasi Lattunen, Risto Karhu

Antero Palomäki
Ammattiosasto: Turun metallityöväen ao. 49
Ammatti:  hitsaaja
Työpaikka: Sandvik Mining and Construction Oy
Työpaikkakunta: Turku
Puhelin: 020 544 5587
Sähköposti: antero.palomaki@sandvik.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tero Isotalo, Toni Leppälahti, Pertti Lindqvist

Mathias Pukkila
Ammattiosasto: Ylihärmän metallityöväen ao. 214
Ammatti:  Pääluottamusmies
Työpaikka: MSK Cabins Oy
Työpaikkakunta: Ylihärmä
Puhelin: 050 439 7513
Sähköposti: mathias.pukkila@msk.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Vesa Autio, Kari Nokelainen, Jukka Suomela

Hanna-Kaisa Rokkanen
Ammattiosasto: Turengin metallityöväen ao. 186
Ammatti:  koneistaja, opiskelija
Puhelin: 040 721 7977
Sähköposti: 

hanna.rokkanen@gmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jari Jormalainen, Timo Voutilainen, Tommi Vanhala

Antti Salonen
Ammattiosasto: Tampereen Metallityöväen ao. 7
Ammatti:  pääluottamusmies
Työpaikka: Sandvik Mining and Construction/Tamrock
Työpaikkakunta: Tampere
Puhelin: 040 660 2115
Sähköposti: antti.salonen@metalli7.fi
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Rauno Lehtinen, Virva-Mari Rask, Marko Svärd

Peter Sjökvist
Ammattiosasto: Närpiön Metallityöväen ao. 274
Ammatti: huvudförtroendeman
Työpaikka: Närko Ab
Työpaikkakunta: Närpes
Puhelin: 0400 181 878
Sähköposti: fortroendeman@narko.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Sari Yliaho, Magnus Lindholm, Tom Lindholm

Mari Tuomaala
Ammattiosasto: Tornion metallityöväen ao. 81
Ammatti:  materiaalinsiirronvalvoja
Työpaikka: Outokumpu Stainless Oy
Työpaikkakunta: Tornio
Puhelin: 040 587 8470
Sähköposti: marituomaala@hotmail.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Jani Kurtti, Tiina Elkki, Päivi Eskola

Mika Vuoti
Ammattiosasto: Rautaruukin Työntekijäin ao. 200
Ammatti:  pääluottamusmies
Työpaikka: SSAB Europe Oy
Työpaikkakunta: Raahe
Puhelin: 020 592 2242
Sähköposti: mika.vuoti@ssab.com
Henkilökohtaiset varajäsenet:
Sami Nyman, Kari Mehtälä, Sauli Hilden